Címke: Hegedűs Imre János

3
dec

A mese és a valóság határán

Hegedűs Imre János írása Demény Péter Egy sors melódiája – Á. Toszó Ilona életpályaképe című kötetéről
24
szept

Följegyzések a napkollektor energiájáról

Hegedűs Imre János írása Alföldy Jenő Pályatársuk voltam című kötetéről
1
jún

A májusfa kivirágzik

…Még nem tudott írni, olvasni az ember, amikor pompás ontológiai történeteket mesélt a fák, a bokrok, a füvek tetteiről. Ezekben nem némák, ezekben beszédesek a fák. Megszólalnak. És mindig hasznosak, mindig oltalmazók, mindig szerencsehordozók. Jól jár a hős, ha a fákkal köt szövetséget…
Hegedűs Imre János írása
15
máj

Kacifántos történetek

Hegedűs Imre János írása Zöldy Pál Örömzene című kötetéről
1
máj

Az olvasmányok természetéről

Hegedűs Imre János írása Iancu Laura Olvasmány az éjszaka cselekedeteiből című kötetéről
20
ápr

Szó és mágia

Lászó Gyula írja egy helyütt, hogy mi, magyarok nem a mérges gombáktól transzba eső, habókos sámánok népe vagyunk, a mi táltosaink próféták rokonai voltak, látó emberek, felhágtak az életfára, időt, jövőt jósoltak, ismerték a hadviselés titkait, tanácsokat adtak a fejedelemnek és gyógyítottak…
Hegedűs Imre János írása
2
márc

Látomások a házasságról

Nem, nem a pengeéles gondolat kell ide (könyvtárnyi anyagot írtak már a házasságról okos és oktondi elmék), a látomás, a vízió, a káprázat, az illúzió, az álom tudja csak behatárolni az emberi faj(zat) csodáját, a házasságot, csak az tudja követni hullámzó nyomvonalát…
Hegedűs Imre János írása
27
jan

Vég vagy kezdet?

Tudjuk, 1823. január 22-én fejezte be Ferenc tekintetes úr a Hymnust. Nem tudta, szatmárcsekei magányában nem tudhatta, hogy a nyolcadik strófa végére kitett pont nem véget, hanem kezdetet jelent. Elindult egy áramlás, delejnek nevezték azt a romantikusok, hipnotikus álomhoz hasonlatos erő kezdett munkálni…
Hegedűs Imre János írása
17
jan

Barangolás egy galagonyabokor körül

Hegedűs Imre János írása Lokodi Imre Ölelni galagonyát című kötetéről
30
dec

A reneszánsz ember

Az ezer ránc szántotta arc, a lekonyuló bajusz vésődött recehártyánkba, s ha halljuk, olvassuk a nevét, Kalotaszeg jut eszünkbe. Kós Károly ez az ember, több mint ember, már-már mitológiai alak, ha tetteit és cselekedeteit vizsgáljuk, olyan érzésünk támad, hogy népmesét olvasunk, a mélyből felemelkedő, minden akadályt legyőző hős bajvívásainak vagyunk tanúi…
Hegedűs Imre János írása