Címke: Somogyi-Rohonczy Zsófia

13
ápr

Tárgyak és időkapuk

Csapdák és spirituális tárgyak. Mind-mind olyan több emberöltővel ezelőtt jelentéssel bíró tárgyak, amelyek a mai ember számára múzeumba való érdekességek. Tárgyak, amelyek valós világa a tárlók üveglapjai és a raktárak zárt ajtajai mögött kezdődik. A Néprajzi Múzeum példaértékű kezdeményezése perspektívaváltásra hívja a látogatót…
Somogyi-Rohonczy Zsófia írása
26
márc

Az ember által érzékelhetetlen

Szécsényi-Nagy Loránd multimédia művészként elsősorban fény- és hanginstallációkat készít, valamint experimentális fotográfiával foglalkozik. Jelenleg a doktori tanulmányait végzi a Magyar Képzőművészeti Egyetemen, ahol egyúttal tanít is.
Somogyi-Rohonczy Zsófia interjúja
9
márc

Fénytörés – Superluminal, avagy a fényen túl

A fény alapvető feltétele életünknek, számos természetével jelenik meg az emberi érzékelésben és gondolkodásban: természettudományos vizsgálatok tárgya, spirituális elképzelések alapja és jelképe a jónak, emberfelettinek; világok létrejöttét és pusztulását kísérő jelenség. A Light Art Museum Budapest új kiállítása, a Superluminal, a fénynek ezt a sokarcúságát bemutató műtárgyak sorával kíséri el a látogatót sajátos felfedezőútjára a fényjelenségek megértésében.
Somogyi-Rohonczy Zsófia írása
6
febr

TechnoCool – új irányok egy rendszerváltás után

A Magyar Nemzeti Galéria kiállítása nagyszabású vállalkozás, amelyben a galéria az 1989 és 2001 közötti időszakot képzőművészet és zene szűrőjén keresztül segít feleleveníteni azoknak, akik megélték, és megismerni azoknak, akik már csak hallomásból ismerhetik…
Somogyi-Rohonczy Zsófia írása
3
febr

Vigyázat, törékeny – emberi kapcsolatok és gondoskodás egy kiállítás tükrében

Dabi-Farkas Rita festő- és intermédia-művész 20 éve a Ludwig Múzeum munkatársa, ahol múzeumpedagógusként fő területévé vált a hátrányos helyzetűekkel, ezen belül pedig a megértési nehézséggel élőkkel való foglalkozás. A Vigyázat, törékeny! kiállítás kapcsán eddigi tapasztalatai és tudása került előtérbe: képzőművész, szervezett akadálymentes kiállítást mint kurátor, és a jóga oktatásának köszönhetően a mentálhigiéné területe sem ismeretlen számára.
Somogyi-Rohonczy Zsófia írása
6
jan

A gondoskodás ezer arca

Gondoskodás. Mindenkinek ismerős fogalom, a folyamat mindkét szereplőjeként: gondoskodni, és érezni, hogy gondoskodnak rólunk. A törődésnek azonban ezer arca van, és ezt remekül bemutatja a Ludwig Múzeum új kiállítása…
Somogyi-Rohonczy Zsófia írása
2
jan

Pierre-Auguste Renoir és az életöröm

Mindennapi emberként is folyamatosan reagálunk a környezetünk történéseire: átengedjük magunkat a negatív hírek özönének, vagy mindennel dacolva csak a pozitív eseményekre koncentrálunk. A 19. század végének és a 20. század elejének művésze óriási harcokat vívott a valósággal, illetve a valóság hű ábrázolásának jogáért…
Somogyi-Rohonczy Zsófia írása
23
dec

„Amire vigyázunk, az megmarad” – papírmunkák itthon és Koreában

Szabó Klára Petra képzőművész. Leginkább akvarellel dolgozik, amelyek néha kollázsként, máskor animációként közvetítik az őt foglalkoztató kérdéseket. Alkotásairól, önismeretről és az ázsiai-európai (művészeti) kultúra különbségeiről beszélgettünk
Somogyi-Rohonczy Zsófia interjúja
6
szept

Töltsünk több időt a kertben!

Csató József festőművész 2006-ban végzett a Magyar Képzőművészeti Egyetemen Maurer Dóra osztályában. Mesterétől tapasztalt megközelítésmód a mai napig meghatározza a munkáját. Ez megnyilvánul abban is, hogy nemcsak fest, de kisebb objektekben, videókban is gondolkodik.
Somogyi-Rohonczy Zsófia interjúja
9
júl

A hétköznapi funkció és az esztétika találkozása

Temesi Apol textiltervező-művész és nyersanyagkutató. Művészettörténet szakon kezdte meg tanulmányait, amivel párhuzamosan egy női szabó képzést is elvégzett. Ott találkozott először a textillel mint nyersanyaggal és önkifejezési formával. 2014-ben, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem mesterdiploma-védésének évében zárták be az utolsó szövőgyárat Magyarországon. Mit kezd az ember egy friss diplomával és egy halott iparággal?
Somogyi-Rohonczy Zsófia interjúja